Headline

Pellentesque non sem porttitor, porttitor eros eget, lobortis lacus eugiat vitae augue non, tincidunt posuere

Year

Winner

Runner-up

Third

1933

F. CAREY (Wang) – 18

H. Ball (Yar) – 17

J. Hallaghan (Ruth) – 14

1934

H. BALL (Yar) – 22

N. Barnett (Alb) – 15

R. Ewer (Ruth) – 14

1935

N. BARNETT (Alb) – 14

F. Gilchrist (Ruth) – 13

T. Wells (Cor) – 13

1936

A. McCAULEY (Ruth) – 15

B. Carey (Wang) – 12

W. Bryant (Cor) – 11
Webster (Cor) – 11
C Wegener (Wod) – 11

1937

G. HAYES (Yar) – 13

E. Ward (Wang) – 12

R. Sudholz (Ruth) – 11

1938

K. EMERY (Wod) – 19

W. Francis (Ruth) – 17

D. Strang (Alb) – 17

1939

W. FRANCIS (Ruth) – 17

G. Strang (Wod) – 20*

L. McCullough (Wod) – 13

1940

G. STRANG (Wod) – 10

M. Nicholls (Ruth) – 9

L. McCullough (Wod) – 9

1946

A. DUNN (Ruth) – 19

J. Matthews (Alb) – 14

B. Talachino (Ben) – 11

1947

K. WILLIAMS (Cor) – 18

J. Eames (Wod) – 16

J. Grant (Yar) – 14

1948

A. WHITE (Yar) – 25

A. Dunn (Ruth) – 17

J. Eames (Wod) – 14

1949

J. EAMES (Wod) – 22

L. Squires (Yar) – 12

R. Gard (Alb) – 11

1950

A. DUNN (Ruth) – 25

L. Merrett (Alb) – 23

H. Watkins (Wod) – 19

1951

N. HAWKING (Ruth) – 24

J. Matthews (Alb) – 21

S. Rule (Wod) – 18

1952

N. WEBB (Wod) – 22

W. King (N.A.) – 19

T. Lowe (Wang) – 18

1953

T. LOWE (Wang) – 21

A. Cunneen (Mford) – 20
J. Spriggs (Ben) – 20

N/A

1954

K. HURLEY (Ben) – 19

W. Dicks (Cor) – 17

G. Hoare (Ruth) – 15

1955

R. PRESTON (Wang) – 22

A. Rodda (Mford) – 20

L. Mann (Alb) – 16

1956

L. MANN (Alb) – 28

L. Fitzgerald (Ben) – 22

C. Philp (Ruth) – 21

1957

N. CURRIE (Mford) – 23
L. OSWALD (Wang) – 23

N/A

D. Healy (Wod) – 17

1958

J. DEANE (Mford) – 21
R. ROSE (WRov) – 21

N/A

L. Sharp (Wang) – 17

1959

J. SANDRAL (Cor) – 21

W. Dalziel (Mford) – 18

D. Ross (N.A.) – 16

1960

R. ROSE (WRov) – 23

R. Castles (Ben) – 22

B. Gilcrist (Wod) – 19

1961

J. DEANE (Mford) – 22

D. Ross (N.A.) – 21

R. McDonald (Wang) – 18

1962

J.SANDRAL (Cor) – 23

D. Ross (N.A.) – 19L.
Wines (Yar) – 19

N/A

1963

K. BENNETT (Alb) – 17

J. Perry (Wod) – 16
G. Leydin (WRov) – 16

N/A

1964

J. SANDRAL (Cor) – 22
D.SYKES (N.A.) – 22

N/A

M. Cross (Mford) – 18
R. Harvey (Wod) – 18
N. Hogan (WRov) – 18

1965

J. AMBROSE (Alb) – 22
A. DUNN (Cor) – 22

N/A

B. Gilcrist (Wod) – 15
N. Thomas (Yar) – 15

1966

N. HOGAN (WRov) – 19

D. Donovan (N.A.) – 18
E. Lovett (Mford) – 18

N/A

1967

G. WILLIAMSON (Wod) – 23

D. Donovan (N.A.) – 22

K. Smith (Mford) – 19

1968

J. WADDINGTON (Ben) – 16

P. Roscoe (Ben) – 14J.
Hemphill (Wang) – 14

N/A

1969

J. HEMPHILL (Wang) – 18

G. Williamson (Wod) – 15

S. Sargeant (N.A.) – 14
K. Smith (Mford) – 14
R. Thomas (Alb) – 14

1970

J. CLANCY (Cor) – 25

J. Smith (N.A.) – 23

K. Smith (Mford) – 22

1971

J. CLANCY (Cor) – 21

K. Osborne (N.A.) – 19

P. Doherty (WRov) – 18
G. Rosenow (Wang) – 18
B. Waite (Mford) – 18

1972

B. WAITE (Mford) – 20

R. Willett (Cor) – 19

J. Danckert (N.A.) – 17
C. Elliott (Ben) – 17

1973

J. SMITH (N.A.) – 25

G. Rosenow (Wang) – 20

A. Way (Cor) – 17

1974

A. WAY (Cor) – 15

J. Smith (N.A.) – 16*

B. Hall (Yar) – 13
J. O’Halloran (Wang) – 13

1975

 

 

J. O’HALLORAN (Wang) – 18

A. SCOTT (WRov) – 18

N/A

A. Way (Cor) – 16

1976

M. ANDREWS (Mford) – 19
G. O’BRIEN (WRov) – 19
M. O’HALLORAN (Wang) – 19

N/A

N/A

1977

K. BOUNDY (Ruth) – 20
R. PAGE (Mford) – 20

N/A

A. Scott (WRov) – 16

1978

M. MILLS (Cor) – 24

A. Scott (WRov) – 18

P. Howard (Mford) – 16
R. Tait (Yar) – 16

1979

P. HOWARD (Mford) – 30

C. Trevaskis (N.A.) – 18

R. Page (Mford) – 17

1980

P. HOWARD (Mford) – 21

V. Doolan (Wang) – 20

M. Mills (Cor) – 19

1981

R. COELLI (Alb) – 21

P. Seaton (WRov) – 16

J. Smith (N.A.) – 15

1982

P. GORSKI (Alb) – 22

J. Smith (N.A.) – 14

J. Martiniello (Ben) – 13
A. Scott (WRov) – 13

1983

T. BURGESS (Mford) – 24

R. Aalbers (Lav) – 14
B. Allen (Wod) – 14
A. McTavish (N.A.) – 14
N. Pollard (WRov) – 14
R. Yonson (N.A.) – 14

N/A

1984

R. YONSON (N.A.) – 18

J. Martiniello (Ben) – 17

M. Booth (WRov) – 14

1985

R. AALBERS (Lav) – 16

J. Long (Yar) – 15

D. Sandral (Cor) – 14

1986

L. PARISH (Yar) – 22

L. Cerminara (Mford) – 16

J. Martiniello (Ben) – 15

1987

R. HAMILTON (Lav) – 14

S. Clarke (N.A.) – 13
D. Craven (Wang) – 13

N/A

1988

J. BRUNNER (Yar) – 19

P. Stevenson (Yar) – 17

B. Allen (Wod) – 13
R. Walker (WRov) – 13

1989

B. ALLEN (Wod) – 21
J. BRUNNER (Yar) – 21

N/A

M.ÂÂÂ Booth (WRov)ÂÂÂ – 19

1990

J. RONKE (Ben) – 19

D. Pevitt (Wod) – 16

J. Brunner (Yar) – 15

1991

R. WALKER (WRov) – 31

C. Walder (Wang) – 18

B. Cox (Wod) – 17

1992

S. MURPHY (Wod) – 23

M. O’Donoghue (Cor) – 18

T. Scott (Alb) – 17

1993

T. SCOTT (Alb) – 22

A. Dale (Ben) – 16
A. Wilson (WRov) – 16

N/A

1994

J. KINGSTON (C/R) – 22
T. SCOTT (Alb) – 22

N/A

S. Bone (WRaid) – 21

1995

K. HOWE (Alb) – 24

G. Page (Alb) – 21

S. Bone (WRaid) – 20

1996

L. NEWTON (Alb) – 25

P. Nugent (Wod) – 17

S. Ash (Alb) – 14
P. Atkins (Mford) – 14
G. Butts (N.A.) – 14
B. Wilson (Lav) – 14

1997

R. WALKER (WRov) – 27

R. Stephan (Mford) – 17

B. Hollands (N.A.) – 16

1998

M. LAMBERTINI (Mford) – 18

J. Sutherland (Yar) – 16

N. Carroll (Lav) – 14*

1999

C. LAMBERT (N.A.) – 25
R. WALKER (WRov) – 25

N/A

J. MacFarlane (Alb) – 18

2000

J. BRUNNER (Yar) – 27

C. Lambert (N.A.) – 19

J. MacFarlane (Alb) – 15

2001

R. WALKER (WRov) – 21

J. Sutherland (Yar) – 20

P. Doherty (Lav) – 18

2002

D. BURNS (WRaid) – 17
T. HARGREAVES (Yar) – 17

N/A

D. McKimmie (Lav) – 16

2003

R. WALKER (WRov) – 25

B. Hollands (Wod) – 21

J. Wild (Yar) – 17

2004

R. MacKENZIE (C/R) – 21

C. Ednie (Yar) – 20

J. Lappin (Wang) – 19

2005

B. MURRAY (Mford) – 21

J. Lappin (Wang) – 19
S. McCormick (Wod) – 19

N/A

2006

C. EDNIE (Yar) – 20

K. Stevens (Lav) – 19

D. Carmody (Wang) – 18

2007

J. McCORMICK (Wang) – 24

K. Stevens (Lav) – 19

J. Ryan (C/R) – 18

2008

J. RYAN (C/R) – 31

J. Allan (WRov) – 21

X. Leslie (Yar) – 16
M. Shir (Wod) – 16

2009

M. STEVENS (Yar) – 23

S. Carpenter (C/R) – 21
C. Hyde (Alb) – 21
M. Kelly (Wang) – 21

N/A

2010

J. ALLAN (Wang) – 27

J. Mackie (Alb) – 25

M. Stevens (Yar) – 23

2011

S. DALY (Alb) – 23

C. Hyde (Alb) – 22

K. Norman (Rovers) – 21

2012

J. MACKIE (Alb) – 27

X. Leslie (Yar) – 21

E. Barlow (Wang) – 17
M. Doolan (WRaid) – 17

2013

X. LESLIE (Yar) – 21

M. Grossman (Wang) – 17*
D. Polo (Alb) – 17

N/A

2014

K. HEIGHT (Mford) – 26

M. Pendergast (Lav) – 18

M. Grossman (Wang) – 17
B. Symes (Yar) – 17

2015

J. MACKIE (Alb) – 22

D. Polo (Alb) – 21

S. Murray (WRaid) – 19

2016 T. BONAT (Yar) – 23
M. SEITER (Wod) – 23
N/A L. Garland (Lav) – 21

* Ineligible to win Morris Medal

Sponsors